KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Nie dyskutuję o numerze, jest mi to obojętne, co mam na plecach. Odbyliśmy spotkanie w klubie, szczerze porozmawialiśmy. Wiedzieliśmy po co jedziemy do Torunia. Pojadę też w SGP wśród elity.

Oskar Fajfer dla C+

IMG 8788

"Kap, kap - płyną łzy, w łez kałużach ja i Ty" - mówią słowa piosenki. W kałużach po deszczu tonęli kibice, niektórzy ze wspomnianymi łzami w oczach, a część rzucająca mięsem w kierunku żużlowych decydentów. Ot taki "normalny" weekend w krainie speedwaya.


Chciałoby się rzec, że historia zatoczyła koło a propos pojedynku ostrowsko-łódzkiego. Czyżby sprawiedliwości stało się zadość? Należy wspomnieć tutaj, iż w poprzednim sezonie, gdy oba zespoły mierzyły się ze sobą, spotkanie zakończono po 8 biegach. Opady nie były zbyt intensywne, a tor wydawał się być zdatny do jazdy. Wtedy sędzia meczu nie przerywał, zaczekał do biegu nr 8, opady ustały, a spotkanie zostało... zakończone. Zresztą, wydaje się, że temat nieszczęsnego meczu z sezonu 2023 wyczerpaliśmy przy okazji publikacji artykułu bezpośrednio z nim związanego ("W okowach Komisji").

IMG 5390PK

Arged Malesa Ostrów - H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 2023

W sobotę 18 maja 2024, gdy mecz został przerwany po 6 gonitwach, a później odwołany, słychać było głosy - przede wszystkim z ust trenera drużyny gości - że oto gospodarze popsuli tor wyjeżdżając nań ciężkim sprzętem, że trzeba było "to" zostawić, że przecież za 20 minut odparuje, że te dwa biegi to daliby radę... Łodzianie wszak prowadzili 20:16, a ich sytuacja w tabeli jest - delikatnie mówiąc - mało optymistyczna. Mimochodem, jedna istotna sprawa: Panie trenerze - jeśli damy radę jeszcze dwa biegi, to może warto jednak spróbować rozegrać wszystkie 15? Tak by zachować dobry smak.

Warto również nadmienić, że po studenckim kwadransie +5 min. nastąpił kolejny opad atmosferyczny. No cóż... to jednak zauważalna przeszkoda ku przeschnięciu toru. "Ja bym tego toru nie ruszał" - mówił Patryk Malitowski na antenie Canal+ Sport. "Myślę, że te zabiegi na torze, które są przeprowadzane, są dobrym pomysłem. Czasami można czekać pół godziny, 40 minut, a ostatecznie wyjechać na tor ciężkim sprzętem. Kibice później się zastanawiają... a czemu dopiero teraz?" - komentował Piotr Świderski. Tyle, że przecież nie kibic decyduje, nie Mariusz Staszewski w roli traktorzysty, tylko sędzia i komisarz zawodów (Andrzej Kraskiewicz i Jacek Krzyżaniak). To oni biorą na siebie odpowiedzialność za prace przeprowadzane na torze, bez względu na to, czy ktoś im cokolwiek podpowiedział.

Fotorelacja z Ostrowa: Joanna Szymczak


Nadeszła niedziela - spotkanie w Poznaniu? A jakże - odwołane. PSŻ podejmował (miał podjąć) Abramczyk Polonię, która dopiero co w Gdańsku odjechała pół-mecz, zakończony po 8 biegach. Na Golęcinie co prawda opady ustały, ale nawierzchnia była dość oporna na odparowanie - tutaj filozofia Marcina Jądera nie znalazła zastosowania. Aczkolwiek imię Marcin znaczy "mężczyzna wywodzący się od Boga wojny". Nie oceniamy.


Co dalej? Dalej jest już tylko starcie Gorzów vs Grudziądz i sędzia Michał Sasień mówiący przed kamerami, że "opad go zaskoczył" w związku z czym wcześniej nie rozłożono plandeki... Nie trzeba być jednak ekspertem w zakresie meteorologii, by zauważyć, że od kilku dni na "Jancarzu" progonozowane były opady. Moknij kibicu, moknij! (na szczęście na stadionie Stali jedynie w dolnych rzędach, choć i tych kibiców warto żałować). Spotkanie oczywiście odwołano, to tak w kwestii formalnej.


Jeśli jeszcze nikt się nie zmęczył tymi deszczowymi dywagacjami, odnieśmy się do wydarzeń z Częstochowy, gdzie starcie gospodarzy z zespołem Apatora Toruń, a jakże, zostało... odwołane. Wszyscy się starali jak mogli, ciężkim sprzętem naprędce nie wyjeżdżali, mogło odparować, mogło wsiąknąć, wszak opad świeży, nie tam jakiś intensywny na kilka godzin przed spotkaniem majacy swój początek. I próba była. Próba odwołania, próba rozmów... i ostatecznie próba toru. Ta ostatnia całkiem niezła, ale tylko w opinii obserwatorów. Zawodnikom coś nie grało, coś nie pasowało. Debaty, rozmowy, klepnięcia po plecach no i... i... Nie klepnięto decyzji o rozpoczęciu zawodów.

Podsumowanie? Po kilka tysięcy przemoczonych, zdenerwowanych i (oby nie!) przeziębionych osób, z miast: Ostrów Wielkopolski, Gorzów Wielkopolski i Częstochowa + kibice gości. Ekstraliga Panie i Panowie.


Przemysław Owczarek

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Nie dyskutuję o numerze, jest mi to obojętne, co mam na plecach. Odbyliśmy spotkanie w klubie, szczerze porozmawialiśmy. Wiedzieliśmy po co jedziemy do Torunia. Pojadę też w SGP wśród elity.

Oskar Fajfer dla C+

Odwiedź nasze social media

fb ikonkaX ikonkaInstagram ikonka

Typer 2024 - zmierz się z najlepszymi!

Najszybsze żużlowe newsy

SpeedwayNews logo

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2024
1. Orlen Oil Motor Lublin  8 17 +124
2. Betard Sparta Wrocław  8 9 +34
3. ebut.pl Stal Gorzów  7 9 -46
4. Krono-Plast Włókniarz  7 7 +4
5. KS Apator Toruń
 8 6 -9
6. NovyHotel Falubaz  7 6 -22
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz  8 4 -84
8. FOGO Unia Leszno  7 3 -81
 Metalkas 2. Ekstraliga 2024
1. Abramczyk Polonia  7  10 +75
2. Innpro ROW Rybnik  6  10 +28
3. Arged Malesa Ostrów
 6  8 +16
4. Cellfast Wilki Krosno  7  8 +2
5. #OrzechowaOsada PSŻ  6  7 -12
6. Texom Stal Rzeszów
 7  4 -6
7. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
 7  4 -46
8. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
 6  1 -57
Krajowa Liga Żużlowa 2024
1. Ultrapur Start Gniezno
 4  6 +18
2. Trans MF Landshut Devils  5
 6 -25
3. Unia Tarnów  4
 4 +37
4. Optibet Lokomotiv  5
 4 -7
5. OK Bedmet Kolejarz Opole  4  4 -20
6. PKS Polonia Piła  4  2 -3

Klasyfikacja końcowa SGP 2022

1. Bartosz Zmarzlik
166
2. Leon Madsen
133
3.  Maciej Janowski
106
4. Fredrik Lindgren 103
5.  Robert Lambert 103
6. Daniel Bewley
102
7. Patryk Dudek 102
8. Tai Woffinden 93
9.  Martin Vaculík
91
10. Jason Doyle 83
11. Mikkel Michelsen 82
12. Jack Holder 67
13. Max Fricke 52
14. Anders Thomsen 51
15. Paweł Przedpełski
29

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43