KALENDARIUM

POWIEDZIELI

cieslak dpsWszyscy mówią o Cieślaku trenerze. Ale przecież ja byłem dobrym zawodnikiem. Wielokrotnym finalistą MŚ, w lidze byłem mocny, zdobywałem Złoty Kask...
Marek Cieślak dla TVP

630x120 baner speedway

DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA 2016 / SPEEDWAY WORLD CUP 2016

dps logo

Terminarz:

2 czerwca - Runda Kwalifikacyjna, Terenzano (Włochy) - Włochy, Łotwa, Słowenia, Niemcy

23 lipca - Półfinał 1, Vojens (Dania) - Dania, Polska, Czechy, Rosja

26 lipca - Półfinał 2, Västervik (Szwecja) - Szwecja, USA, Australia, zwycięzca kwalifikacji

29 lipca - Baraż, Manchester (Wielka Brytania) - 2. i 3. miejsca z obu półfinałów

30 lipca - Finał, Manchester (Wielka Brytania) - Wielka Brytania, zwycięzcy półfinałów i barażu

Uwagi:
Wielka Brytania jako gospodarz - zapewnione miejsce w finale;
Z powodu małej liczby zgłoszonych drużyn, tylko jedna runda kwalifikacyjna;
Awans z rundy kwalifikacyjnej - zwycięzca;
Awans z półfinałów - zwycięzca bezpośrednio, 2. i 3. miejsce - baraż;
Baraż - do finału awansuje tylko zwycięzca.

Wyniki 2016:


Runda kwalifikacyjna - Terenzano (ITA) 02.05.2016

I. Niemcy: 46
1. Martin Smolinski - 12 (2,3,2,2,3)
2. Kevin Woelbert - 10 (2,2,0,3,3)
3. Kai Huckenbeck - 11 (3,1,2,3,2)
4. Tobias Kroner - 13 (1,3,3,3,3)

II. Łotwa: 31 
1. Maksim Bogdanow - 8 (2,2,2,d,2)
2. Andrzej Lebiediew - 15 (3,2,3,4!,d,3)
3. Kjastas Puodżuks - 8 (1,2,1,d,2,2)
4. Davis Kurmis - 0 (0,0,d,-,-)

III. Włochy: 29
1. Nicolas Covatti - 18 (3,3,2,6!,3,1)
2. Michele Paco Castagna - 6 (3,0,0,2,d,1)
3. Nicolas Vicentin - 1 (u,1,-,0,-)
4. Guglielmo Francheti - 4 (1,1,0,1,1)
5. Mattia Lenarduzzi - NS

IV. Słowenia: 20
1. Matej Žagar - 13 (2,3,3,4!,1)
2. Matic Ivačič - 1 (0,0,1,0,d)
3. Nick Škorja - 4 (0,1,1,1,1,w)
4. Žiga Kovačič - 2 (1,0,1,-,0)

Bieg po biegu:

1. Castagna, Smolinski, Kovacic, Kurmis
2. Covatti, Woelbert, Puodżuks, Skorja
3. Lebiediew, Zagar, Kroner, Vicentin (u)
4. Huckenbeck, Bogdanow, Franchetti, Ivacic
5. Zagar, Woelbert, Franchetti, Kurmis
6. Smolinski, Puodżuks, Vicentin, Ivacic
7. Covatti, Lebiediew, Huckenbeck, Kovacic
8. Kroner, Bogdanow, Skorja, Castagna
9. Kroner, Covatti, Ivacic, Kurmis (d)
10. Zagar, Huckenbeck, Puodżuks, Castagna
11. Lebiediew, Smolinski, Skorja, Franchetti
12. Covatti (6!), Bogdanow, Kovacic, Woelbert
13. Kroner, Zagar (4!), Franchetti, Puodżuks (d)
14. Huckenbeck, Lebiediew (4!), Skorja, Vicentin
15. Woelbert, Castagna, Skorja, Lebiediew (d)
16. Covatti, Smolinski, Zagar, Bogdanow (d)
17. Kroner, Bogdanow, Castagna (d), Skorja (w/u)
18. Smolinski, Puodżuks, Castagna, Ivacic
19. Lebiediew, Huckenbeck, Franchetti, Kovacic
20. Woelbert, Puodżuks, Covatti, Ivacic (d)

AWANS: Niemcy

---------

Półfinał 1 - Vojens (DEN), 23 lipca 2016

I. Polska: 39
1. Maciej Janowski (2,1,2,W,2) 7
2. Patryk Dudek (3,3,1,2,2) 11
3. Piotr Pawlicki (3,1,2,3,3) 12
4. Bartosz Zmarzlik (1,2,3,3,W) 9
5. Krystian Pieszczek - NS

II. Dania: 36
1. Kenneth Bjerre (2,2,D,-,2) 6
2. Leon Madsen (1,3,3,D,3) 10
3. Michael Jepsen Jensen (2,2,3,W,4!,1) 12
4. Niels Kristian Iversen (2,1,W,2,3) 8
5. Fredrik Jakobsen - NS

III. Rosja: 32
1. Wiktor Kułakow (0,1,0,-,-) 1
2. Emil Sajfutdinow (3,0,3,3,6!,3) 18
3. Andriej Kudriaszow (1,3,0,0,1,0) 5
4. Artiom Łaguta (0,2,2,2,2) 8

IV. Czechy: 19
1. Josef Franc (0,0,-,1,1) 2
2. Matěj Kůs (1,0,1,1,0) 3
3. Eduard Krčmář (0,0,1,1,0) 2
4. Václav Milík (3,3,2!,2,1,1) 12
5. Zdeněk Holub - NS

Bieg po biegu:
1. V. Milik, M. Janowski, L. Madsen, A. Łaguta
2. P. Dudek, K. Bjerre, A. Kudriaszow, E. Krcmar
3. E. Sajfutdinow, M. J. Jensen, B. Zmarzlik, J. Franc
4. P. Pawlicki, N. K. Iversen, M. Kus, W. Kułakow
5. P. Dudek, A. Łaguta, N. K. Iversen, J. Franc
6. A. Kudriaszow, M. J. Jensen, M. Janowski, M. Kus
7. V. Milik, K. Bjerre, P. Pawlicki, E. Sajfutdinow
8. L. Madsen, B. Zmarzlik, W. Kułakow, E. Krcmar
9. B. Zmarzlik, A. Łaguta, M. Kus, K. Bjerre (D)
10. L. Madsen, P. Pawlicki, V. Milik (2!), A. Kudriaszow
11. E. Sajfutdinow, M. Janowski, E. Krcmar, N. K. Iversen (W)
12. M. J. Jensen, V. Milik, P. Dudek, W. Kułakow
13. B. Zmarzlik, N. K. Iversen, V. Milik, A. Kudriaszow
14. P. Pawlicki, A. Łaguta, E. Krcmar, M. J. Jensen (W)
15. E. Sajfutdinow, P. Dudek, M. Kus, L. Madsen (D)
16. E. Sajfutdinow (6!), M. J. Jensen (4!), J. Franc, M. Janowski (W)
17. L. Madsen, M. Janowski, A. Kudriaszow, M. Kus
18. N. K. Iversen, A. Łaguta, J. Franc, B. Zmarzlik (W)
19. P. Pawlicki, K. Bjerre, V. Milik, A. Kudriaszow
20. E. Sajfutdinow, P. Dudek, M. J. Jensen, E. Krcmar

AWANS: Polska
BARAŻ: Dania i Rosja

---------------

Półfinał 2 - Västervik (SWE), 26 lipca 2016

I. Szwecja 48
1. Antonio Lindbaeck (2,3,2,3,3) 13
2. Fredrik Lindgren (t,3,3,3,2) 11
3. Andreas Jonsson (3,3,2,2,3) 11
4. Peter Ljung (2,2,2,2,3) 11
5. Joel Andersson - NS

II. Australia 37
1. Chris Holder (3,2,1,2!,3) 11
2. Sam Masters (2,1,0,0,2) 5
3. Max Fricke (3,2,2,0,2) 9
4. Jason Doyle (2,3,3,3,1) 12
5. Brady Kurtz - NS

III. USA 22
1. Greg Hancock (3,1,3,6!,2,2) 17
2. Ryan Fisher (1,0,0,1,0) 2
3. Billy Janniro (1,0,1,0,0) 2
4. Ricky Wells (0,0,1,0) 1
5. Luke Becker - NS

IV. Niemcy 19
1. Kevin Wolbert (1,1,0,0,0) 2
2. Kai Huckenbeck (0,0,0,1) 1
3. Tobias Kroner (0,1,1,1,1) 4
4. Martin Smolinski (1,2,3,1,4!,1) 12

Bieg po biegu:
1. G. Hancock, J. Doyle, M. Smolinski, F. Lindgren (t)
2. M. Fricke, A. Lindbaeck, R. Fisher, T. Kroner
3. A. Jonsson, S. Masters, K. Wolbert, R. Wells
4. Ch. Holder, P. Ljung, B. Janniro, K. Huckenbeck
5. J. Doyle, P. Ljung, K. Wolbert, R. Fisher
6. A. Jonsson, M. Fricke, G. Hancock, K. Huckenbeck
7. A. Lindbaeck, M. Smolinski, S. Masters, B. Janniro
8. F. Lindgren, Ch. Holder, T. Kroner, R. Wells
9. J. Doyle, A. Lindbaeck, R. Wells, K. Huckenbeck
10. F. Lindgren, M. Fricke, B. Janniro, K. Wolbert
11. G. Hancock, P. Ljung, T. Kroner, S. Masters
12. M. Smolinski, A. Jonsson, Ch. Holder, R. Fisher
13. G. Hancock (6!), P. Ljung, M. Smolinski, M. Fricke
14. J. Doyle, A. Jonsson, T. Kroner, B. Janniro
15. F. Lindgren, M. Smolinski (4!), R. Fisher, S. Masters
16. A. Lindbaeck, G. Hancock, Ch. Holder (2!), K. Wolbert
17. Ch. Holder, F. Lindgren, T. Kroner, R. Wells
18. G. Hancock, A. Lindbaeck, J. Doyle, K. Wolbert
19. P. Ljung, S. Masters, M. Smolinski, R. Fisher
20. A. Jonsson, M. Fricke, K. Huckenbeck, B. Janniro

AWANS: Szwecja
BARAŻ: Australia i USA

-----------

Baraż - Manchester(GBR), 29 lipca 2016

I. AUSTRALIA: 44
1. Sam Masters (3,3,2,1,3) 12
2. Max Fricke (2, zawodnik zastąpiony)
3. Jason Doyle (3,3,3,3,3) 15
4. Chris Holder (2,3,2,1,1) 9
5. Brady Kurtz (2,1,1,2) 6 

II. DANIA: 41
1. Niels Kristian Iversen (3,3,4!,2,3,1) 16
2. Leon Madsen (1,1,1,2,2) 7
3. Michael Jepsen Jensen (3,1,3,2,2) 11
4. Kenneth Bjerre (1,0,-,3,3) 7
5. Mikkel B. Andersen - n.s.

III. ROSJA: 32
1. Grigorij Łaguta (W,2,3,D,2,0) 7
2. Emil Sajfutdinow (2,2,6!,1,3,2) 16
3. Andriej Kudriaszow (2,1,0,1) 4
4. Artiom Łaguta (1,0,-,1,3) 5
5. Wiktor Kułakow - n.s.

IV. USA: 9
1. Luke Becker (U,0,0,0,0) 0
2. Billy Janniro (0,1,1,0,1) 3
3. Broc Nicol (0,0,0,0,D) 0
4. Ryan Fisher (T,2,0,4!,0) 6

Bieg po biegu:
1. N. K. Iversen, Ch. Holder, A. Łaguta, B. Janniro
2. J. Doyle, A. Kudriaszow, L. Madsen, L. Becker (U)
3. S. Masters, E. Sajfutdinow, K. Bjerre, B. Nicol
4. M. J. Jensen, M. Fricke, G. Łaguta (W), R. Fisher (T)
5. S. Masters, R. Fisher, L. Madsen, A. Łaguta
6. N. K. Iversen, B. Kurtz, A. Kudriaszow, B. Nicol
7. Ch. Holder, E. Sajfutdinow, M. J. Jensen, L. Becker
8. J. Doyle, G. Łaguta, B. Janniro, K. Bjerre 
9. E. Sajfutdinow (6!), N. K. Iversen (4!), B. Kurtz, L. Becker
10. M. J. Jensen, S. Masters, B. Janniro, A. Kudriaszow
11. J. Doyle, N. K. Iversen, E. Sajfutdinow, R. Fisher
12. G. Łaguta, Ch. Holder, L. Madsen, B. Nicol
13. K. Bjerre, R. Fisher (4!), Ch. Holder, G. Łaguta (D)
14. J. Doyle, M. J. Jensen, A. Łaguta, B. Nicol
15. E. Sajfutdinow, L. Madsen, B. Kurtz, B. Janniro
16. N. K. Iversen, G. Łaguta, S. Masters, L. Becker
17. A. Łaguta, L. Madsen, Ch. Holder, R. Fisher
18. S. Masters, M. J. Jensen, B. Janniro, G. Łaguta
19. K. Bjerre, B. Kurtz, A. Kudriaszow, B. Nicol (D)
20. J. Doyle, E. Sajfutdinow, N. K. Iversen, L. Becker
----------------
 

FINAŁ - Manchester(GBR),  30 lipca 2016

I. POLSKA: 39
1. Piotr Pawlicki (0,3,2,2,3) 10
2. Bartosz Zmarzlik (1,3,3,1,3) 11
3. Patryk Dudek (3,1,1,2,3) 10
4. Krzysztof Kasprzak (1,3,2,0,2) 8
5. Krystian Pieszczek - n.s.

II. WIELKA BRYTANIA: 32
1. Craig Cook (1,0,0,3,1) 5
2. Tai Woffinden (3,2,3,6!,3,2) 19
3. Danny King (T,0,2,3) 5
4. Robert Lambert (1,1,0,1,0) 3
5. Adam Ellis - n.s.

III. SZWECJA: 30
1. Andreas Jonsson (3,2,0,1,2) 8
2. Antonio Lindbaeck (3,2,1,0,-) 6
3. Peter Ljung (2,1,1,1,1) 6
4. Fredrik Lindgren (2,2,1,3,1,1) 10
5. Joel Andersson - n.s.

IV. AUSTRALIA: 22
1. Jason Doyle (0,3,2,W!,2) 7
2. Josh Grajczonek (0,0,0,-,-) 0
3. Chris Holder (2,1,2,3,2,0) 10
4. Sam Masters (2,0,3,0,0,0) 5
5. Brady Kurtz - n.s.

Bieg po biegu:
1. T. Woffinden, F. Lindgren, K. Kasprzak, J. Doyle
2. P. Dudek, P. Ljung, C. Cook, J. Grajczonek
3. A. Jonsson, S. Masters, B. Zmarzlik, D. King (T)
4. A. Lindbaeck, Ch. Holder, R. Lambert, P. Pawlicki
5. K. Kasprzak, A. Jonsson, R. Lambert, J. Grajczonek
6. J. Doyle, A. Lindbaeck, P. Dudek, D. King
7. B. Zmarzlik, F. Lindgren, Ch. Holder, C. Cook
8. P. Pawlicki, T. Woffinden, P. Ljung, S. Masters
9. S. Masters, K. Kasprzak, A. Lindbaeck, C. Cook
10. T. Woffinden, Ch. Holder, P. Dudek, A. Jonsson
11. B. Zmarzlik, J. Doyle, P. Ljung, R. Lambert
12. T. Woffinden, P. Pawlicki, F. Lindgren, S. Masters
13. F. Lindgren, P. Dudek, R. Lambert, S. Masters
14. Ch. Holder, D. King, P. Ljung, K. Kasprzak
15. T. Woffinden, Ch. Holder, B. Zmarzlik, A. Lindbaeck
16. C. Cook, P. Pawlicki, A. Jonsson, J. Doyle (W)
17. P. Dudek, J. Doyle, P. Ljung, R. Lambert
18. B. Zmarzlik, A. Jonsson, C. Cook, S. Masters
19. D. King, K. Kasprzak, F. Lindgren, J. Grajczonek 
20. P. Pawlicki, T. Woffinden, F. Lindgren, Ch. Holder


Klasyfikacja Drużynowych Mistrzostw Świata 2016:

1. Polska
2. Wielka Brytania
3. Szwecja
4. Australia
5. Dania
6. Rosja
7. USA
8. Czechy
9. Niemcy
10. Łotwa
11. Włochy
12. Słowenia

 

POL złoto

Zdjęcie: speedwaygp/instagram

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

cieslak dpsWszyscy mówią o Cieślaku trenerze. Ale przecież ja byłem dobrym zawodnikiem. Wielokrotnym finalistą MŚ, w lidze byłem mocny, zdobywałem Złoty Kask...
Marek Cieślak dla TVP

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2021
1. Betard Sparta Wrocław
14
30
+173
2. Motor Lublin 14 24 +44
3. Moje Bermudy Stal Gorzów 14 23 +43
4. Fogo Unia Leszno 14 22 +54
5. Eltrox Włókniarz Cz-wa 14 18 +28
6. eWinner Apator Toruń
14 9 -64
7. ZOOLeszcz DPV Logistic GKM
14 7 -158
8. Marwis.pl Falubaz Z.G.
14 6 -120
 eWinner 1. Liga 2021
1. Cellfast Wilki Krosno
14 24 +52
2. Arged Malesa TŻ Ostrovia 14 24 +104
3. ROW Rybnik 14 23 +81
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 20 +1
5. Abramczyk Polonia Bdg. 14 17 +61
6. Orzeł Łódź 14 15 -24
7. Aforti Start Gniezno 14 14 -46
8. Unia Tarnów 14 3 -229
2. Liga Żużlowa 2021
1. OK Bedmet Kolejarz Opole
 12 27 +187
2. Metalika Recycling Kolejarz  12 23 +49
3. Trans MF Landshut Devils  12 19 +119
4. Optibet Lokomotiv Daugavpils  12 13 +29
5. 7R Stolaro Stal Rzeszów  12 13 -19
6. SpecHouse PSŻ Poznań  12 10 -77
7. MSC Wölfe Wittstock  12 0 -288

Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2021

1.  Artiom Łaguta 192
2.  Bartosz Zmarzlik 189
3.  Emil Sajfutdinow 149
4.  Fredrik Lindgren 129
5.  Maciej Janowski 129
6.  Tai Woffinden 122
7.  Leon Madsen 108
8.  Max Fricke 94
9.  Jason Doyle 87
10.  Robert Lambert 82
11.  Anders Thomsen 73
12.  Martin Vaculík 54
13. Matej Žagar 45
14. Dominik Kubera 44
15.  Oliver Berntzon 32
16.  Krzysztof Kasprzak 28

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43