KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Doyle JasonPracowałem tak długo i wytrwale. To niesamowite, że udało mi się wygrać tutaj w Warszawie SGP, po raz pierwszy od rundy w Melobourne 2017

 Jason Doyle

IMG 5560PKJako że „Transfer window fever” już za nami, wielu kibiców odczuwa marazm i pustkę, której nijak nie można wypełnić - na stadionach cisza, spaliny zastąpił smog, a działacze domknęli składy swoich zespołów. W tle majaczy coraz bardziej zamglony obraz okna transferowego - Claude Monet byłby dumny. I nawet możemy sobie zanucić, parafrazując słowa piosenki Grzegorza Turnaua pt. „Cichosza”: Tu cicho sza, tam cicho – szaro-buro i zima – pustki w parku maszyn i brak toromistrza.


Uśpienie kibiców nie ma natomiast nic wspólnego z aktywnością zawodników, którzy w znakomitej
większości rozpoczęli już przygotowania fizyczne (i nie tylko) do kolejnego sezonu, a to jak przepracują ten okres bez ligowej walki na torze, jest ściśle związane z udanym, miejmy nadzieję, kręceniem pierwszych kółek na wiosnę. Każdy z zawodników ma swój tryb w którym czuje się komfortowo i który przynosi mu zamierzone efekty - jedni biegają, drudzy większy nacisk kładą na pracę na siłowni, a jeszcze inni na elementy gimnastyczne czy sporty walki. Wielu żużlowców poświęca również sporo czasu na ćwiczenia refleksu na wszelkiej maści symulatorach startu, a ekipa Motoru Lublin zyskała nawet możliwość korzystania z tunelu aerodynamicznego dzięki współpracy z Politechniką Lubelską.

A jak przedstawia się jesienno-zimowy czas z perspektywy żużlowca z kraju Hamleta - Nicolaia Klindta, zawodnika Arged Malesa Ostrów Wielkopolski?

Przemysław Owczarek (PoKredzie.pl): Za nami sezon 2021 zakończony twoim awansem wraz z Arged Malesa Ostrów do PGE Ekstraligi. Czy rozpocząłeś już przygotowania do rozpoczynających się wiosną rozgrywek?

Nicolai Klindt (Arged Malesa Ostrów Wlkp.): Tak, rozpocząłem już przygotowania. W tej chwili spotykam się ze sponsorami i zamawiam sprzęt na przyszły rok, staram się też schudnąć, więc zwracam uwagę na to, co jem i trenuję każdego ranka. Jestem więc dość zajęty i trudno mi wszystko uporządkować na czas, ale staram się jak mogę najlepiej. Nadal mam wiele kwestii do załatwienia, ale nie spieszy mi się. Jak tylko grudzień się skończy, będę mógł w stu procentach skupić się na kolejnym sezonie.

A jak to wygląda pod względem fizycznym? - pracujesz nad elementami gimnastycznymi, np. takmi, dzięki którym ciało mogłoby lepiej reagować w trakcie upadku?

Nie, nie uprawiam żadnej gimnastyki. Trochę ćwiczę jogę i mobilność, aby moje ciało było elastyczne i w dobrej formie. Poza tym czasami biegam i jeżdżę na rowerze, ale przede wszystkim skupiam się na sile i stabilności mojego ciała. Przez lata miałem wiele kontuzji, więc ważne jest, aby być silnym fizycznie.

Może masz jakieś własne ćwiczenia, które pomagają Ci lepiej kontrolować ciało podczas upadku lub szybciej reagować w trudnych momentach na torze?

Nie, nie mam żadnych ćwiczeń które mogłyby mi pomóc w razie wypadku. Nie sądzę, że to możliwe, żeby przygotować się pod tym względem, ponieważ reagujesz wtedy instynktownie.

Czy w jakiś sposób pracujesz nad swoją reakcją na start? Tobiasz Musielak lub Bartosz Smektała ćwiczą na specjalnym sprzęcie, który symuluje moment startowy i mierzy czas reakcji. Czy też z niej korzystałeś?

Nie, nie korzystałem. Nie sądzę, żeby to tak bardzo pomagało, ponieważ dobry start to coś więcej niż tylko dobra reakcja. Trzeba odpowiednio ustawić się pod taśmą samym motocyklem, żeby to przyniosło oczekiwany efekt.

Planujesz jakieś przygotowania w Polsce?

W tej chwili nie, ale będę planował na początku nowego roku. Później na pewno przyjadę na treningi. Chcę być w lepszej formie niż w 2020 roku, taki jest mój cel.


DSC 2264

 

 

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Doyle JasonPracowałem tak długo i wytrwale. To niesamowite, że udało mi się wygrać tutaj w Warszawie SGP, po raz pierwszy od rundy w Melobourne 2017

 Jason Doyle

Odwiedź nasze social media

fb ikonkaX ikonkaInstagram ikonka

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2024
1. Orlen Oil Motor Lublin  4 8 +64
2. ebut.pl Stal Gorzów  4 6 +6
3. Betard Sparta Wrocław  4 5 +8
4. KS Apator Toruń  4 5 +14
5. NovyHotel Falubaz
 4 3 -8
6. FOGO Unia Leszno  4 3 -43
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz  4 2 -17
8. Krono-Plast Włókniarz  4 1 -22
 Metalkas 2. Ekstraliga 2024
1. Innpro ROW Rybnik  4  8 +38
2. Abramczyk Polonia Bdg.
 4  6 +37
3. Cellfast Wilki Krosno  3  6 +22
4. #OrzechowaOsada PSŻ  3  3 +1
5. Arged Malesa Ostrów
 3  2  0
6. Texom Stal Rzeszów
 3  2 -3
7. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
 4  1 -35
8. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź  4  0 -60
Krajowa Liga Żużlowa 2024
1. Trans MF Landshut Devils
 2  4 +11
2. Ultrapur Start Gniezno
 3
 4 -2
3. PKS Polonia Piła  2
 2 +16
4. Optibet Lokomotiv  3
 2 0
5. OK Bedmet Kolejarz Opole  2  2 -12
6. Grupa Azoty Unia Tarnów  2  0 -16

Klasyfikacja końcowa SGP 2022

1. Bartosz Zmarzlik
166
2. Leon Madsen
133
3.  Maciej Janowski
106
4. Fredrik Lindgren 103
5.  Robert Lambert 103
6. Daniel Bewley
102
7. Patryk Dudek 102
8. Tai Woffinden 93
9.  Martin Vaculík
91
10. Jason Doyle 83
11. Mikkel Michelsen 82
12. Jack Holder 67
13. Max Fricke 52
14. Anders Thomsen 51
15. Paweł Przedpełski
29

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43