KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Gollob2018nSportUczę się żyć z bólem i staram się o tym nie myśleć. Ból traktuję jak rzecz, która musi być przy mnie na co dzień. Na szczęście wraz z czasem dolegliwości się zmniejszają.

Falubaz-WOSP2013W niedzielny wieczór na zielonogórskim stadionie w obecności całkiem sporej grupy kibiców zaprezentowany został tegoroczny Stelmet Falubaz Zielona Góra. Impreza będąca jednym z elementów finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udała się i zapewne fani klubu spod znaku Myszki Miki mogą być usatysfakcjonowani. Przede wszystkim na scenie pojawili się wszyscy żużlowcy, a dodatkowo jeszcze dwóch, którzy mają powrócić do składu za rok. Bardzo miłą niespodzianką było przedłużenie o kolejne dwa lata kontraktu przez Aleksandra Łoktajewa co rozwiało wszelkie wątpliwości na temat klubowej przynależności Ukraińca po zakończeniu tegorocznego sezonu. I to jest tak naprawdę najważniejsza informacja, bo Sasza jest ulubieńcem kibiców i bardzo przyszłościowym zawodnikiem.

 

Prezentacja drużyny żużlowej (wcześniej na scenie pojawili się piłkarze KSF oraz szkolni koordynatorzy Falubazu) rozpoczęła się od wejścia Myszki Miki ubranej w tegoroczny kevlar zielonogórskiej drużyny. Zmiana jest ogromna i tak na dobrą sprawę nie bardzo wiadomo co ją spowodowało. Można uznać, że poprzez niezbyt udany poprzedni sezon jakiś etap został zamknięty, więc skoro Falubaz kontraatakuje, jak brzmi obowiązujące hasło, to także mundurki powinny ulec zmianie. Sama kolorystyka jest oczywiście kwestią gustu. Dla mnie jest na razie kompletnie nijaka. Szkoda, że nie ma nic wspólnego z powszechnie znanymi barwami Zielonej Góry. Zmieniono nawet historyczne żółte (złote) tło klubowego logo. Wydaje się, że przyczyna ma charakter, że się tak wyrażę, praktyczny - po prostu na białym neutralnym tle lepiej prezentują się... reklamy. Cóż nam, kibicom, pozostaje? Trzeba się do nowych strojów przyzwyczaić.

falubaz-prezentacja13

Sam skład wydaje się być silny i stawia Falubaz w gronie faworytów do walki o czwórkę. Trzy bardzo solidne filary, mocna para juniorska oraz dwóch żużlowców uzupełniających skład, których umiejętności i doświadczenie są na pewno wyższe niż posiadany KSM. Będzie pewnie jakaś presja na wynik, ale taka jest rzeczywistość: jeśli chce się mieć medal, to trzeba mieć ludzi, którzy są w stanie wypełnić postawione przed nimi zadanie. Mocny skład to także egzamin dla kibiców, bo mimowolnie oznacza on pewne oczekiwania, a te nie zawsze da się zaspokoić w stu procentach. Trzeba pamiętać, że liczy się efekt końcowy, a nie pojedyncze bitwy, ale im lepszy skład, tym więcej przypadkowych fanów ciągnących do sukcesu jak ćma do światła, którzy z byle przegranej robią wielki hałas.

Nie chciałbym,żeby wyglądało to na czepianie się, albo szukanie dziury w całym, ale oprócz tego co kibicom pokazano, warto także zauważyć, czego (kogo) nie pokazano. Otóż po raz pierwszy od wielu lat na prezentacji nie pojawił się Andrzej Huszcza. Czy ma to związek z brakiem efektów szkolenia? W sumie brak efektów, to dość delikatne określenie, bo obecnie szkółka właściwie przestała istnieć, a podpisanie kontraktu z Kamilem Adamczewskim jest najlepszym dowodem na stan dziedziny, która przez wiele lat była chlubą zielonogórskiego środowiska żużlowego. Czego jeszcze zabrakło? Logo Stelmetu na nowym kevlarze. Trudno uznać to za niedopatrzenie. Nie jest tajemnicą, że stosunki pomiędzy sponsorem tytularnym oraz klubem do najlepszych nie należą i na dzień dzisiejszy raczej trudno się spodziewać przedłużenia tej umowy. Jako ciekawostkę należy dodać, że kombinezon był pokryty reklamami strony internetowej falubaz.com, która jest „portalem kibiców KS Falubaz Zielona Góra” i nazwa „Stelmet” od jakiegoś czasu przestała się tam pojawiać. Czego mi jeszcze zabrakło? Podziękowania Kacprowi Rogowskiemu. Chłopak zakończył swoją przygodę z żużlem i po prostu wypadało poświęcić mu tę jedną jedyną minutkę, bo w końcu trochę zdrowia na torze dla klubu zostawił.

Z tematów wykraczających poza prezentację mamy jeszcze podanie cen karnetów i budowę nowej trybuny, która wciąż nie ruszyła, bo... nie ma pozwolenia na budowę. Pozwolenia nie ma, bo wciąż nie ma projektu, jako że przetarg obejmował zarówno projekt, jak i samą budowę. Wracając do karnetów, to miało być atrakcyjniej i taniej. Pierwsza obietnica rzeczywiście dla niektórych została spełniona, bo pojawiła się oferta ulgowa oraz dla dzieci. I bardzo fajnie. Ale czy karnet normalny jest tańszy? Tutaj bym się kłócił, skoro kosztuje raptem 20 zł mniej niż ubiegłoroczny, a obejmuje zaledwie dziewięć imprez, a nie dziesięć jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Dodatkowo warto pamiętać, że karnet na trybunę „K” był droższy niż suma cen biletów na te miejsca, choć karnet z definicji powinien oferować jedną imprezę gratis. Czy warto więc płacić jeszcze przed sezonem za wejściówki na rundę zasadniczą? Znów w lecie mamy mecze z teoretycznie mniej atrakcyjnymi rywalami, czyli można już założyć, że klub obniży wtedy ceny biletów. Ja osobiście chyba nie dam drugiej szansy i będę sobie kupować pojedyncze wejściówki, tym bardziej, że nie mam żadnej gwarancji terminowego rozegrania meczów. W roku 2012 musiałem opuścić dwa najdroższe spotkania z karnetu (z Unią Leszno oraz Stalą Gorzów), bo zostały przełożone. Nie była to oczywiście wina klubu, ale ja na tym straciłem. Nawet prawo pierwokupu biletu na półfinał play-off z pięciozłotową bonifikatą nie było dla mnie żadną rekompensatą.

Podsumowując, właściwie mogę znów napisać to, co pojawiało się wcześniej wiele razy. Po raz kolejny świetnie rozegrano marketingowo temat prezentacji, łącząc ją z finałem WOŚP, pojawiło się nowe hasło na tegoroczny sezon, a fani mogli zobaczyć w przerwie zimowej swoich ulubieńców na motocyklach. I fajnie. Problem w tym, że za tymi zabiegami PR-wymi często nie idą konkretne działania dające jakąkolwiek korzyść kibicom.

 

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Gollob2018nSportUczę się żyć z bólem i staram się o tym nie myśleć. Ból traktuję jak rzecz, która musi być przy mnie na co dzień. Na szczęście wraz z czasem dolegliwości się zmniejszają.

 PGE Ekstraliga 2018
1. Fogo Unia Leszno  14 29 +168
2. Cash Broker Stal Gorzów  14 21 +43
3. forBET Włókniarz  14 19 +2
4. Betard Sparta Wrocław  14 19 +54
5. Get Well Toruń  14 18 -19
6. MrGARDEN GKM Grudziądz  14 12 -86
7. Falubaz Zielona Góra  14 10 -64
8. Grupa Azoty Unia Tarnów  14 10 -98
 Nice PLŻ 2018
1. Speed Car Motor Lublin  14 26 +187
2. ROW Rybnik  14 23 +181
3. Car Gwarant Start Gniezno  14 23 +66
4. Lokomotiv Dyneburg  14 21 -4
5. Orzeł Łódź  14 18 +47
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  14 15 +40
7. Euro Finannce Polonia Piła  14 7 -149
8. Arge Speedway Wanda
 14 5 -368
2. Polska Liga Żużlowa
1. Stal Rzeszów  12 29 +181
2. MDM Komputery TŻ Ostrovia  12 24 +137
3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  12 16 +31
4. OK Kolejarz Opole  12 15 -29
5. Iveston PSŻ Poznań  12 11 -37
6. Polonia Bydgoszcz  12 8 -136
7. KSM Krosno  12 2 -147
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2018
1. flaga UK Tai Woffinden
139
2. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
129
3. flaga Szwecji Fredrik Lindgren
109
4. flaga Polski Maciej Janowski
104
5. flaga USA Greg Hancock 102
6. flaga Rosji Artiom Łaguta 97
7. flaga Australii Jason Doyle 93
8. flaga Rosji Emil Sajfutdinow 89
9. flaga Polski Patryk Dudek 84
10. flaga Słowenii Matej Žagar 79
11. flaga Danii Nicki Pedersen 74
12. flaga Australii Chris Holder 65
13. SVK Martin Vaculík 52
14. flaga Polski Przemysław Pawlicki 36
15. flaga Danii Niels Kristian Iversen 36
16. flaga UK Craig Cook 30

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43