ATL SPEEDWAY2

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Tor jest naprawdę świetny! Przyznam, że jestem pod dużym wrażeniem. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że to pierwsze kółka, to trzeba otwarcie powiedzieć, że nawierzchnia zachowuje się naprawdę znakomicie.

Jakub Miśkowiak KŻ Orzeł Łódź

Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Becker Luke dps2017 Speedway to nie tylko żużel – padło z ust prezesa Ireneusza Nawrockiego podczas prologu rewanżowego meczu z KSM Krosno. Powtórzona myśl Armando Castagny zdominowała przedmeczową konferencję i zaprezentowała wizję szefostwa rzeszowskiego teamu, dotyczącą dalszego rozwoju już nie tylko sportu żużlowego, ale i… produktu? Tak! Produktu pod nazwą Speedway Stal Rzeszów!


Od d... strony

Ten czas tak szybko ucieka. "Żurawie" objechały kilka następnych kolejek (a przy okazji po dwa razy OK Kolejarza Opole, dwa razy krośnieńskie "Wilki", a w tak zwanym międzyczasie Polonię Bydgoszcz)  i z dorobkiem 17 dużych punktów okupują pierwsze miejsce tabeli 2.Ligi Żużlowej. Oczywiście odnieśliśmy nieprzekonujące zwycięstwa wyjazdowe, a wygrane z "Gryfami" do 29 oraz kolejarzami z Opola do 36 na nikim wrażenia nie zrobiły, ale mi to wystarcza do szczęścia, bez wchodzenia w szczegóły, "czy to Rzeszów taki mocny, czy przeciwnik taki słaby"?  Działo się tyle, że nie było kiedy przysłowiowych taczek załadować. Pozostaje mi tylko mniej lub bardziej udolna próba nadrobienia straconego czasu i podzielenia się swoimi (i nie tylko) przemyśleniami z fanatykami ścigania w lewo, zaczynając w sposób "konwencjonalny inaczej", czyli od tyłu.

Siedzi sobie Ireneusz Nawrocki w towarzystwie Aurelii Wach I Marcina Janika, a w tle pojemniki-zgniatarki. Siedzi i opowiada o wszystkim, co się dzieje i co dopiero ma się wydarzyć. Zawody z nowego cyklu Speedway Diamond Cup – będą i na dodatek znamy szczegóły i formułę pod szyldem FIM. Mamy w końcu ustaloną datę 31 Memoriału im. Eugeniusz Nazimka i mamy jeszcze…. Czego my to nie mamy, bo przecież speedway to nie tylko żużel.

Przypomina mi scena z filmu "Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm" i obraz "Matka Whistlera". Kataklizm w wykonaniu naszego prezesa jest przez rzeszowskich kibiców rozumiany jako wydarzenie pozytywne, a inni niech się martwią o siebie, ale te wszystkie dodatkowe artykuły z branży perfumeryjnej, to - coś tak czuję - początek nowej polityki marketingowej. Wracając do wspomnianego filmu, gdzie to tej Matki nie było. Kubki, ręczniki, gwizdki to dopiero początek całej palety pomysłów i koncepcji na wykorzystanie niezwykłego wizerunku. Myślę, że logo Speedway Stali Rzeszów, będzie stanowiło znak firmowy produktów, o których twórcy przywołanego do tablicy obrazu filmowego nawet nie śnili. Tajemnicza buteleczka z równie tajemniczo opalizującym płynem – to dopiero początek. Zapach żużla, to od dzisiaj nie tylko palony olej silnikowy, ale również perfumy.

****

I am your father - Luke

Ilość określeń identyfikujących Grega Hancocka przyćmiewa pozostałych "rycerzy czarnego sportu", ale skupmy się na jednym, które ostatnio usłyszałem – Papa Smerf. Nie mamy żadnych wątpliwości co do tego, kto jest żużlowym ojcem naszego nowego zawodnika Luke'a Beckera, więc i to określenia jeźdźca ze słonecznej Kalifornii doskonale opisuje jego relacje z 19-latkiem z USA. Zaczęło się od wspólnego zdjęcia w koszulkach z Żurawiem i potwierdzeniem podpisania kontraktu ze Stalą. Na debiut nie trzeba było długo czekać i wystartował nam młody Kalifornijczyk w meczu z krośnieńskimi Wilkami. Inauguracja na szóstkę z plusem-bonusem i owacje na stojąco za gonitwę z Ilją Czałowem, to z pewnością debiut udany. Ma się jeszcze  czego (i od kogo) młodzieniec uczyć, ale ma zajawki na niezłego rajdera. Z "zapachu gipsu" podczas akcji w drugim łuku, zrobiła się ładna akcja odwetowa i "standing ovation" oraz zmiana gwiazdy pomeczowej konferencji prasowej na którą młodzieniec został oddelegowany przez swojego menadżera i kolegę z pary. Luke! Oby tak dalej!

 ****

Zawartość cukru w cukrze.

(…) Bo na przykład w jednym sklepie na półkach po rocznym leżeniu cukier ma 80% cukru w cukrze, a w drugim sklepie ma 90% cukru w cukrze, a sacharyna to ma w ogóle 500% cukru w cukrze.

Cytat z kultowego filmu Stanisława Barei "Poszukiwany, poszukiwana" wydaje się być, jak z innej bajki, ale Tegom chciał!  Od pewnego czasu - a dokładnie od tego roku - żużlowych meczów, których świadkami jest stadion przy ul. Hetmańskiej i 5-6 tys. kibiców wypełniających pstre krzesełka, nie rozpatruje się w kategorii całego meczu, ale poszczególnych wyścigów. Tak do końca, nie ma tutaj znaczenia wynik końcowy, lecz emocje. Każda gonitwa może dostarczyć wypieków na twarzy i nawet wynik z meczu z OK Kolejarzem Opole (59-31 dla Stali), nie odzwierciedla przeżyć, którymi bezlitośnie torturowany jest rzeszowski kibic. Wyścig w którym Richard Lawson, używając eufemizmu - pościgał się z Nickiem Morrisem i Karolem Baranem, skutkował zawilgotniałymi krzesełkami i nerwowymi ruchami spuchniętych od oklasków dłoni, usiłujących oderwać materiał przyklejonych do ciała, części garderoby. Dyskusje odbywane już na spokojnie i słowa przeciskające się przez ochrypnięte od okrzyków gardła dowodzą jednego – poziom adrenaliny nie przekłada się na cenę biletów. Cóż znaczy 40, 25 i 15 zł, skoro zawartość cukru w cukrze znacznie przewyższa wydatek pozwalający zająć miejsce na przepoconych krzesełkach i wartością zbliża się do zapomnianej sacharyny… 

Nawrocki Ireneusz


Rolnicze aspiracje

Cieszył się nasz Prezes, jak dziecko. Uśmiech od ucha do ucha, ale to zrozumiałe, gdy się jest posiadaczem nowych zabawek. Co poeta ma na myśli? Ma na myśli nowy, lśniący ciągnik udekorowany flagami z symbolem zwycięskiej firmy pod egidą Ireneusza, zajmującej się konserwacją powierzchni płaskich (i nie tylko) Żurawiego Gniazda (tu puszczam oko do Jaskółek)… Ucieszył ten zakup naszego drogiego Ireneusza Nawrockiego! Ucieszył bardziej, niźli jakakolwiek inna maszyna nie wykluczając, jak sądzę i maybacha. Sunie dumna maszyna po rzeszowskim torze, sunie i powiewa proporcami, jak oddział samurajów. Muszą się teraz chłopcy w przerwach na równanie toru nieźle uwijać przy sprzęcie, bo ten potwór nie zna słowa "zadyszka". Jeden ciągnik z nikogo rolnika jeszcze nie uczynił, ale pytanie Prezesa o hektary pod Rzeszowem już prawie, prawie... Wszystkich z branży rolniczej mogę jednak uspokoić. Nie o uprawę roślin niekonwencjonalnych, mogących stanowić uzupełnienie nuty zapachowej z drogeryjnej półki Speedway Stal Rzeszów chodzi,  tylko o minitor. Pomysł świetny i mogący pomóc w realizowaniu sportowych aspiracji, nie tylko u najmłodszych miłośników dwóch kółek, ale i u takich, którzy potrafią "dawać" bokiem i na czterech oponach. Pomysły na szkolenie żużlowej młodzieży i zaznajamianie jej z brytyjskimi owalami uzupełniony kochanym przez Nawrockiego driftem, mogą doczekać się równie szybkiej realizacji, jak plan naprawczy żużlowej stali. Do marudzenia na forach internetowych wszyscy zdążyli się przyzwyczaić, ale skoro jestem kibicem, to wzorem innych wezmę prezesa w obronę i powiem – to nie tylko Klechdy rzeszowskie, ale konkretny pomysł, a tych Prezesowi z pewnością nie brakuje.

**** 

ISO Mirosława Kowalika

Ostatnio wspominałem o budowaniu wizerunku klubu, poprzez solidność i dbałość o szczegóły, a nawet szczególiki. Coś się zadziało, bo biegów z pojedynczym zawodnikiem nie odnotowałem, wszyscy zdrowi i jeszcze pewnie zaszczepieni w ramach profilaktyki przedmeczowej. Żarty żartami, ale nasz trener z budzącą respekt powagą na twarzy i w głosie obwieścił wszem i wobec, że kłopoty z silnikami Nicka Morrisa (najlepsze utknęły na lotnisku) znajdują się w katalogu zdarzeń niepożądanych i podobnym atrakcjom mówimy stanowcze NIE! No i bardzo dobrze, bo to jedynie droga małych kroczków pozwala bezpiecznie pokonać wyboistą ścieżkę awansu do wyższej ligi. Padło coś jeszcze na temat ostatecznego kształtu drużyny mającej wystąpić w fazie play off, więc mamy jeszcze szafę z potencjałem, bo zrobiło się miejsce po tkwiących tam trupach, a swoją drogą - ponieważ mam aktualnie jakieś takie kinowe przemyślenia – przychodzi mi na myśl czechosłowacki film "Trup w każdej szafie". Tak na marginesie,  ciekaw jestem, czy  Prezes oglądał ten zajímavý film (z czeska) i czy podczas otwierania kolejnych mebli znalazł czas na rozrywkę.

Jeszcze jedno… ISO przeniosło się nam na całe szczęście na stadionową infrastrukturę i dzięki temu, nasza młodzieżowa "dzicz", czyli Michał Curzytek, z dwóch upadków w trakcie VI Rundy Młodzieżowych Mistrzostw Polski Juniorów wyszedł bez szwanku i tylko raz spuścił powietrze z balotów. Solidne cholery – zdawał się szeptać, wracając z uśmiechem do parku maszyn. Spoko Michał! Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz!


Tomasz "Wolski" Dobrowolski

Zdjęcia: Paweł Mruk - zuzlowefotki.pl

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Komentarze  

Od_redakcji
0 #2 Od_redakcji 2018-07-06 05:49
Cytuję MattSoCal:
Co autor mial na mysli?
Tego nie wie nikt!

Ale w którym wątku? Skonkretyzuj, a na pewno się odniesie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
MattSoCal
0 #1 MattSoCal 2018-07-06 04:10
Co autor mial na mysli?
Tego nie wie nikt!
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Tor jest naprawdę świetny! Przyznam, że jestem pod dużym wrażeniem. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że to pierwsze kółka, to trzeba otwarcie powiedzieć, że nawierzchnia zachowuje się naprawdę znakomicie.

Jakub Miśkowiak KŻ Orzeł Łódź

NAJBLIŻSZE ZAWODY i TRANSMISJE TV

Wtorek, 17 lipca
pzmDMPJ - 3. runda
Rybnik (17:00), Tarnów (17:00)Elitserien logoIndianerna - Masarna
Dackarna - Vetlanda
Lejonen - Västervik
Smederna - Rospiggarna
19:00
Live: svemo

Tygodniowy wykaz transmisji TV

 PGE Ekstraliga 2018
1. Fogo Unia Leszno  10 18 +124
2. Betard Sparta Wrocław  10 15 +70
3. Cash Broker Stal Gorzów  10 15 +47
4. forBET Włókniarz
 10 13 +6
5. Get Well Toruń  10 10 -43
6. Grupa Azoty Unia Tarnów  10 8 -72
7. Falubaz Zielona Góra  10 7 -28
8. MrGARDEN GKM Grudziądz  10 6 -104
 Nice PLŻ 2018
1. Speed Car Motor Lublin  11 25 +203
2. ROW Rybnik  11 14 +142
3. Car Gwarant Start Gniezno  9 12 +41
4. Lokomotiv Dyneburg  8 11 -15
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  10 8 +30
6. Euro Finannce Polonia Piła  7 4 -86
7. Orzeł Łódź  7 3 -33
8. Arge Speedway Wanda
 8 2 -246
2. Polska Liga Żużlowa
1. MDM Komputery TŻ Ostrovia  9 18 +129
2. Stal Rzeszów  8 17 +106
3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  9 13 +60
4. OK Kolejarz Opole  9 9 -25
5. Iveston PSŻ Poznań  8 5 -50
6. Polonia Bydgoszcz  8 5 -128
7. KSM Krosno  9 2 -92
 Klasyfikacja Grand Prix 2018 (po 4/10)
1. flaga UK Tai Woffinden
65
2. flaga Szwecji Fredrik Lindgren
54
3. flaga Rosji Emil Sajfutdinow
48
4. flaga Polski Maciej Janowski
47
5. flaga USA Greg Hancock 41
6. flaga Rosji Artiom Łaguta
41
7. flaga Polski Patryk Dudek 36
8. flaga Polski Bartosz Zmarzlik 36
9. flaga Australii Jason Doyle 35
10. flaga Australii Chris Holder 31
11. flaga Słowenii Matej Žagar 28
12. flaga Danii Nicki Pedersen 25
13. flaga Polski Przemysław Pawlicki 14
14. flaga UK Craig Cook  8
15. flaga Danii Niels Kristian Iversen  7
16.  SVK Martin Vaculík  4

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43