KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Komarnicki wladyslawWygrywamy bardzo trudny mecz z Lublinem. Było ciężko, słowa uznania dla rywali. Dzisiaj wygrywamy i to jest najważniejsze 👍💪 Czekam na formę KK.

Władysław Komarnicki (FB)

PoloniaToMY razem możemy więcejZ pewnością wielu sympatyków żużla - tych w Pile, ale i tych w innych miejscowościach - słyszało już o akcji trwającej w grodzie Staszica. Projekt #PoloniaToMy - razem możemy więcej, zapoczątkowany przez Sebastiana Jankuna i Wojciecha Dróżdża od początku zaprojektowany był w oparciu o portal zrzutka.pl, z pomocą którego wspomniana dwójka zaprasza innych kibiców do działania i chce zebrać wraz z nimi określoną sumę pieniędzy, która przed startem rozgrywek zaspokoi jedną z potrzeb, jakie zostaną zgłoszone przez działaczy Polonii. Miała być zwykła zbiórka pieniędzy, ale na przestrzeni ostatnich tygodni akcja nie tyle wymyka się spod kontroli, co zdecydowanie ewoluuje.

 

Inicjatorzy zbiórki na swojej facebookowej stronie - #PoloniaToMy – razem możemy więcej - zorganizowali ankietę i poprosili kibiców, aby wybrali byłego lub obecnego zawodnika klubu z Piły, który zasłużył na miano legendy Polonii Piła. Przez kilkanaście dni kibice oddawali głosy i wybrali tego szczególnego zawodnika w historii klubu żużlowego z grodu Staszica. Zaskoczenia nie było. Ponad połowa głosów została oddana na Hansa Nielsena, który w sezonie AD 1999 poprowadził pilan do jedynego jak dotąd DMP. Na drugiej pozycji uplasował się Krzysztof Okupski, który był wieloletnim kapitanem Polonii, a przez kibiców nazywany był … majorem drużyny. Najniższy stopień podium przypadł nierozerwalnie kojarzonemu z Polonią Rafałowi Dobruckiemu.

Ankieta wyniki ostateczne

Głosowanie już się zakończyło, ale dało bieg nowym, wcześniej nieplanowanym działaniom w ramach akcji #PoloniaToMy – razem możemy więcej. Inicjatorzy akcji wraz z dwoma darczyńcami – Remigiuszem Kają i Maciejem Wittem, sfinansowali produkcję specjalnych, okolicznościowych koszulek.

Legenda Polonii


Takie koszulki trafią nie tylko do Hansa Nielsena, Krzysztofa Okupskiego i Rafała Dobruckiego, ale i do czwartego w ankiecie Jarosława Hampela i zawodnika, który dotąd tylko jeden sezon startował w barwach Polonii Piła, ale zostając w klubie na kolejny sezon, mimo że ten znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i spadł do najniższej ligi, złamał wszelkie zasady i na wieczność zapisał się w kartach historii pilskiego klubu. Mowa oczywiście o Thomasie Hjelmie Jonassonie.


Wzór koszulek spodobał się kibicom tak bardzo, że pomysłodawcy akcji #PoloniaToMy – razem możemy więcej, po sugestii jednego z kibiców, dokonali drobnej modyfikacji projektu koszulki i przygotowali coś specjalnego – koszulkę od kibiców dla kibiców. Obecnie trwa przyjmowanie zamówień na kibicowskie koszulki, które produkowane będą pod koniec stycznia. Część pieniędzy ze sprzedaży koszulek trafi na konto akcji #PoloniaToMy – razem możemy więcej, która prowadzona jest na portalu zrzutka.pl – www.zrzutka.pl47nh65.

Polonia nigdy nie zginie koszulka 2

O szczegółach akcji #PoloniaToMy – razem możemy więcej przeczytasz tutaj:

Facebook, Twitter, InstagramSebastian Jankun

Wojciech Dróżdż

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Komarnicki wladyslawWygrywamy bardzo trudny mecz z Lublinem. Było ciężko, słowa uznania dla rywali. Dzisiaj wygrywamy i to jest najważniejsze 👍💪 Czekam na formę KK.

Władysław Komarnicki (FB)

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2019
1. Fogo Unia Leszno 2
4
+16
2. Betard Sparta Wrocław 2 2 -2
3. Truly Work Stal Gorzów 2 2 +4
4. forBET Włókniarz 2 2 0
5. Speed Car Motor Lublin 2 2 0
6. MrGARDEN GKM Grudziądz 2 2 -4
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra 2 2 +8
8. Get Well Toruń 2 0 -22
 Nice PLŻ 2019
1. Arged Malesa TŻ Ostrovia  3  4 +22
2. Unia Tarnów  3 4 +8
3. Lokomotiv Daugavpils  2 2 +11
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  3 2 -14
5. Orzeł Łódź  1 2 +4
6. Car Gwarant Start Gniezno  3 2 -21
7. PGG ROW Rybnik  1 0 -10
2. Liga Żużlowa 2019
1. Wilki Krosno  2 4 +34
2. OK Bedmet Kolejarz Opole  3 4 +22
3. ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz  3 3 -6
4. Power Duck Iveston PSŻ  2 2 +4
5. Euro Finannce Polonia Piła  2 2 -12
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  3 1 -26
7. Speedway Wanda Kraków
 1 0 -16
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2018
1. flaga UK Tai Woffinden
139
2. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
129
3. flaga Szwecji Fredrik Lindgren
109
4. flaga Polski Maciej Janowski
104
5. flaga USA Greg Hancock 102
6. flaga Rosji Artiom Łaguta 97
7. flaga Australii Jason Doyle 93
8. flaga Rosji Emil Sajfutdinow 89
9. flaga Polski Patryk Dudek 84
10. flaga Słowenii Matej Žagar 79
11. flaga Danii Nicki Pedersen 74
12. flaga Australii Chris Holder 65
13. SVK Martin Vaculík 52
14. flaga Polski Przemysław Pawlicki 36
15. flaga Danii Niels Kristian Iversen 36
16. flaga UK Craig Cook 30

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43