KALENDARIUM

23/1/2017

Czaja ArturDziś urodziny obchodzą:


Artur Czaja (1994)


Denis Stojs (1978)

POWIEDZIELI...

wtorek, 23, styczeń 2018

tungate

Tungate 2018Zrobiliśmy to! Nie przyszło to łatwo, ale udało się przetrwać do ostatniego wyścigu. Dziękuję wszystkim za wsparcie!

Rohan Tungate po zdobyciu tytułu IM Australii

sportZ

Artykuły

Cieślak: Doyle całe dwa lata mówił mi tylko jedno: "Fucking Toruń!"

Cieślak2016FZG"Fucking Toruń... a teraz się okazuje, że Toruń fajny" - tymi słowami, nie ukrywając swojej irytacji, a nawet zażenowania, opiekun Falubazu skomentował zachowanie Australijczyka w wypowiedzi dla Radia Zielona Góra. I raczej sobie tego nie wymyślił. Cieślakowi niejedno można zarzucić, ale nie od dziś znany jest z tego, że kiedy coś mu leży na sercu, wali "prosto z mostu". Tymczasem po niespodziewanej decyzji Grega Hancocka o odpuszczeniu Ekstraligi w sezonie 2018, sytuacja się komplikuje - na rynku nie widać klasowych liderów z najwyższej półki (chyba, że ktoś wierzy w renesans formy pozbawionego "Heleny Trojańskiej" Pedersena). W mig pojawiły się głosy, że temat Doyle'a w Toruniu wcale nie jest przesądzony, a Falubaz nie złożył broni. Nawet pomimo przykrych reminiscencji, twardego - rzekomo - kursu finansowego i zadry w cieślakowym sercu.


Redaktor Maciej Noskowicz z Radia Zielona Góra w "Magazynie Żużlowym" z 24 października przepytał Marka Cieślaka oraz Marcina Grygiera, rzecznika Falubazu. Dzięki temu chyba nikt już nie ma wątpliwości, jak naprawdę wyglądały rozmowy klubu i samego Cieślaka z Jasonem Doylem w końcówce sezonu 2017 oraz w październiku, tuż przed "magiczną" datą 1 listopada. Wiemy też jakie jest oficjalne stanowisko zielonogórskiego klubu w - jak się okazuje - wciąż nie do końca zamkniętej kwestii dalszej współpracy z Australijczykiem.

Marek Cieślak: Czy ja będę rozmawiał i nakłaniał kogoś do jazdy w Falubazie? Nie jadę do Australii w tym celu. Na pewno będę rozmawiał z zawodnikami o różnych rzeczach, bo się z wszystkimi dobrze znam. Na pewno nie będę namawiał Doyle'a na jazdę w Falubazie, bo po prostu uważam, że szkoda mojego czasu. Doyle miał cały rok do podjęcia decyzji. Cały czas pytał się mnie, co ja planuję, i mówił: "jak ty będziesz w Falubazie, to ja też". Okazuje się, że jednak się pomylił. Bo on będzie gdzie indziej, a ja będę w Falubazie. Prawdopodobnie, bo umowy jeszcze nie podpisałem, ale wszystko na to wskazuje, że będę. I tyle. Wiadomo, że skład jakiś tam budujemy. Może to być skład nawet bardzo dobry, tak że ja jestem optymistą. To, co miałem załatwić z zawodnikami, to już załatwiłem. Czyli niektórych przekonałem. Teraz są sprawy finansowe, w które ja się już nie wtrącam, bo to nie moja rola. Ale niektórych przekonałem, i to fajnych zawodników, żeby u nas jeździli, i oni chcą. Kwestia, żeby teraz dogadał się klub z nimi pod względem finansowym. 

Maciej Noskowicz (
Radio Zielona Góra):  Chciałem o tego Doyle'a zapytać. Bo to już jest definitywne - z tego, co pan mówi - że jego nie będzie w Falubazie. Czy miał pan z nim jakiś kontakt w ostatnich tygodniach? Czy on do pana dzwonił, wypytywał "Marek, jak będzie...?"

Cieślak: Tak było, do pewnego momentu. Ale ja powiem tak: jeżeli zawodnik chce jeździć w klubie, to rozmawia szczerze z klubem i mówi: tak, dobra, podpiszemy umowę, bo teraz jest ten nowy regulamin, więc dopiero po 1 listopada. Jeżeli ktoś ucieka od konkretnej odpowiedzi i zmienia wszystko, to trzeba sobie jasno powiedzieć, że chłopa nie ma. I koniec. Bo inaczej się zachowuje człowiek, który chce współpracować, a inaczej ten, który po prostu nie umie powiedzieć prawdy. Na przykład Jarek Hampel przyszedł i powiedział: nie rozmawiamy więcej, bo ja zmieniam klub. No i jest jasna sprawa. A ten... ani tak, ani tak. Ale to dla mnie jest jednoznaczne z tym, że jego nie ma. Tym bardziej, że Toruń się wypowiada, że próżne moje zabiegi w Australii, żeby przekonać Doyle'a. A ja go wcale nie chcę przekonywać! Od tego zacznijmy. Wcale go nie chcę przekonywać. Dlatego że Falubaz zrobił dla niego bardzo dużo. Bo myśmy go brali w momencie, kiedy nikt go nie chciał. Bo taka była prawda. Bo kontuzja, słaby sezon w Toruniu. Toruń nawet - jak to się mówi - nie pierdnął w jego stronę. To ja do niego wydzwaniałem. I dopiero u nas się rozwinął. Byłby mistrzem świata w zeszłym roku, w tym roku chyba będzie. Tak że u nas zrobił karierę. A jeżeli jeszcze chodzi nadąsany, bo człowiek miał do niego pretensje o te play-offy, o te półfinały z Lesznem, które nam zawalił totalnie, no to... A, niech on już sobie tam idzie. Tym bardziej, że on całe dwa lata mówił mi tylko jedno: "Fucking Toruń, Fucking Toruń!". A teraz się okazuje, że Toruń fajny. No to... powiem, że... z niewolnika nie ma pracownika.

Doyle derby2017


Marcin Grygier (rzecznik Falubazu): Jeżeli chodzi o pojawiające się artykuły, głównie na Sportowych Faktach i Przeglądzie Sportowym, to [śledzę je] z pewnym zażenowaniem, bo ciężko zrozumieć, jak można jednego dnia jedną informację podawać na trzy różne sposoby. Nie mamy do końca wpływu na to, co pisze się w tych portalach. Newsy o Falubazie są dobrze klikalne - to też dobrze o nas świadczy. Szkoda, że w takim świetle, a do tego dochodzi próba kreacji takiego totalnego chaosu. W klubie nie ma komu pracować, prezesa nie ma, właściwie nie będzie żadnych kontraktów - takie przesłanie można było wynieść z artykułów, ostatnio głównie na "PS". Tymczasem jest zupełnie inaczej, klub pracuje na pełnych obrotach, prowadzimy rozmowy z wieloma zawodnikami. Ciężko dzisiaj mówić o konkretnych nazwiskach. Padło tutaj "Grzesiu Zengota i Peter Kildemand" - powiem tak: z jednym i z drugim rozmawiamy, ale rozmawiamy też z masą innych zawodników, w związku z czym mówienie dzisiaj o konkretnych nazwiskach nie ma najmniejszego sensu. Na dzisiaj ekantor.pl Falubaz to: Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek i juniorzy - i tego się na tę chwilę trzymajmy. Trzymajmy się faktów.


Maciej Noskowicz: Wczoraj Marek Cieślak mówił, że na pewno Jason Doyle już nie pojedzie w Falubazie. Czy ten temat w ogóle jeszcze wśród zarządców jest aktualny? Czy z racji tego, że Australijczyk się nie odezwał, temat oficjalnie jest zamknięty?

Grygier: Oficjalnie nie jest zamknięty do startu okna transferowego, czyli do 1 listopada. My z Jasonem mamy uzgodnione, punkt po punkcie, warunki kontraktu, podaną rękę, co by wskazywało na to, że kontrakt właściwie jest pewny, a wiemy, że tak nie jest. Pojawiły się oferty z innych klubów, wyższe, zdecydowanie wyższe, a my na pewnym poziomie kontraktów podpisywać nie będziemy, będąc świadomi tego, w jakiej sytuacji był klub na koniec roku 2015. Musimy gospodarować pieniędzmi mądrze i na pewno nie damy się ponieść emocjom. Nie będziemy płacić pieniędzy, których nie mamy, czy które mamy wirtualnie. Zatem temat Jasona jest otwarty, ale w wynegocjowanych wspólnie pieniądzach i w pieniądzach po prostu realnych dla naszego klubu.


----
Materiał opublikowany za zgodą Autora. Cała audycja do wysłuchania na stronie: rzg.pl/sport/magazyn-zuzlowy

 PGE Ekstraliga 2017
1. eKantor.pl Falubaz Z.G.   14 25  +48
2. Betard Sparta Wrocław   14 25 +75
3. Cash Broker Stal Gorzów   14 23 +70
4. Fogo Unia Leszno   14 23  +86
5. Włókniarz Vitroszlif Crossfit   14 17 -61
6. MrGARDEN GKM Grudziądz   14 10 -63
7. K.S. Get Well Toruń   14 8 -74
8. ROW Rybnik   14 8 -81
 Nice PLŻ 2017
1. Grupa Azoty Unia Tarnów  14 31 +228
2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  14 22  +56
3. SK Lokomotive Daugavpils  14 20  +38
4. Orzeł Łódź  14 19  +55
5. Euro Finannce Polonia Piła  14 19   -27
6. Arge Speedway Wanda Kraków  14 15   -61
7. Stal Rzeszów  14 10 -107
8. Polonia Bydgoszcz  14 3 -192
2. Polska Liga Żużlowa
1. GTM Start Gniezno  12 25 +218
2. Speed Car Motor Lublin  12 25 +118
3. TŻ Ostrovia  12 22 +65
4. Naturalna Medycyna PSŻ Poznań  12 12 -82
5. KSM Krosno  12 12 -66
6. Stal-Met Kolejarz Opole  12 8 -41
7. Kolejarz Rawicz  12 2 -212
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2017
1. flaga Australii Jason Doyle
161
2. flaga Polski Patryk Dudek
143
3. flaga UK Tai Woffinden
131
4. flaga Polski Maciej Janowski
122
5. flaga Polski Bartosz Zmarzlik 121
6. flaga Rosji Emil Sajfutdinow  117
7. flaga Szwecji Fredrik Lindgren 107
8. flaga Słowenii Matej Žagar 107
9. SVK Martin Vaculík  99
10. flaga Australii Chris Holder  85
11. flaga Polski Piotr Pawlicki  81
12. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck  77
13. flaga Danii Peter Kildemand  60
14. flaga USA Greg Hancock  45
15. flaga Danii Niels Kristian Iversen  44
16. flaga Danii Nicki Pedersen    8

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43