Drukuj

Ocena użytkowników: 2 / 5

Star ActiveStar ActiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

IversenNiels KrZa nami kolejny ligowy weekend w Polsce oraz wtorek w Szwecji. Działo się bardzo dużo. Było wiele wody, napięcia, a wszyscy wiemy jak to połączenie się kończy.  Przed wami podsumowanie kolejki m.in. ostre słowa Holty, woda na torze i Frątczak na kolanach.


Zacznijmy nietypowo… od niedzieli.

Chwilę przed wieczornym spotkaniem Cash Broker Stal Gorzów - forBET Włókniarz Częstochowa mogliśmy się dowiedzieć trochę o wpływie torów na postawę zawodników w wykonaniu leszczyńskim. Post wywołał ciekawą dyskusję.


Skupmy się teraz na samym meczu na Jancarzu. Danie głównie? Tor w wodzie podany bez mijanek. Niektórzy mają jednak teorię, że jedno złe menu nie przeszkodzi w działaniu tej restauracji.


Patrząc z innej perspektywy, można uznać, że mamy podejrzanych o polewanie nawierzchni.


Skupmy się na zawodnikach. Tutaj ogłaszają cuda. Wracający po kontuzji Rafał Karczmarz znalazł sposób na sprowadzenie kosmicznego Fredrika Lindgrena na ziemię.


Zaistniała sytuacja spowodowała rzadko spotykane zjawisko w Polsce. 


Kilka godzin przed wodnym spotkaniem kibice obejrzeli mecz Betardu Sparty Wrocław z Falubazem Zielona Góra. W tym przypadku sport wygrał z innymi wydarzeniami.  


Tu również cuda - na Olimpijskim było ściganie, którego w ubiegłych latach nikt nie widział.


Niektórzy byli tak zaskoczeni tym faktem, że ciężko było im doliczyć do czterech. Czy przy okazji pojawiła się klątwa numeru 10?


Jedna z groźniejszych szarż w tym meczu należała do Václava Milíka. Czech na wyjściu z drugiego łuku ostro zaatakował Grzegorza Zengotę i został wykluczony oraz dostał żółtą kartkę. Podobne zachowanie już gdzieś widzieliśmy…


W Zielonej Górze pojawiła się natomiast obawa o ciche telefony do jednego z zawodników. Coś w rodzaju dzwonienia do byłego partnera/partnerki, aby wrócił/a.


W tym samym czasie jaskółcze gniazdo w Tarnowie przywitało MrGarden GKM Grudziądz. Tutaj mecze odbywają się w innym świecie - gdzie zawodnicy drugiej linii Unii osłabiają nawet najpotężniejszych przeciwników.


Gdy wszyscy spodziewali się kolejnego pogromu grudziądzan, GKM wrócił do gry. Porażka 41:49 napawała kibiców optymizmem i już przewidywali kolejne roszady w zespole.


Dość ciekawa rywalizacja miała miejsce między juniorami. Nie tylko na torze, ale też w parkingu. Kopciuszek Knapik pokazał, że nie jest ważne czym przyjeżdżasz, ale czym podjeżdżasz pod taśmę.


Na koniec cykl pt. "Ten sam Nicki Pedersen w każdej kolejce/rundzie/sezonie/klubie"


Na deser mecz, który wywołał w piątek więcej emocji niż line-up juwenaliowy w Toruniu. Trapiony przeróżnymi problemami Get Well podejmował niepokonaną i niszczącą wszystko, co spotka na swojej drodze Fogo Unię Leszno.


Życie Duńczyka nie jest łatwe. Pokazuje to przykład Nielsa Kristiana Iversena. Niedawno wspominał o większej ilości szans jazdy dla niego, a na dzień dobry został zmieniony przez Jacka Holdera.


Taki obrót spraw spowodował ciekawą statystykę.


Znów ważną rolę grał tor, który był bardziej "leszczyński" niż "toruński", mimo że mecz odbywał się na Motoarenie.


Jacek Frątczak przeprasza kibiców. Ciekawi jesteśmy czy będzie to tak jak na zdjęciu? Przy okazji, to nasze zdjęcie. Zrobiła je dwa lata temu w Lesznie kol. Kasia Michalak. I niech ktoś powie, że PoKredzie nie wnosi nic do polskiego żużla... 


A może... postawa zespołu toruńskiego jest przykrywką pod przygotowania do następnego sezonu?


Właściciel Get Well Toruń jednak poważnie odniósł się do tego spotkania.

"Bohaterem" piątkowego spotkania okazał się Rune Holta, wyzywając kolegę z zespołu od "p***ch idiotów".


Na koniec mała statystyka - ciekawe przypadki klubu z Torunia.


Przenosimy się na koniec do Szwecji, gdzie rozgrywała swoją 3. rundę startów Elitserien. W Vastervik doszło do groźnego wypadku pomiędzy Kildemandem a Jonassonem.. Na szczęście skończyło się na siniakach.

Fajna ta Szwecja. W jednym przypadku mamy ostrą jazdę, a w drugim zupełnie "inny świat" niż w Polsce

 (...i gaźników sobie nie rozkręcają)

Tylko forma zawodników z Torunia wszędzie taka sama.

Przygotowali:

Paulina Wiśniewska
Kuba Łączkowski

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.