PokredzieBannerDlugi

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Sam już widziałem, że te biegi juniorskie mi nie szły. Jakieś swoje 'chimerki' pokazywałem. I nie dziwię się trenerowi, że się wkurzył.
Kevin Małkiewicz o karze finansowej

Musiałem go utemperować. Innej opcji nie było.
Robert Kościecha w Canal+

Nie najlepszy obraz sytuacji wewnątrz klubu TŻ Ostrovia wyłania się z obszernej wypowiedzi byłego już menadżera, Tomasza Bajerskiego, dla Magazynu ...


Dan Bewley
ma rewelacyjną wiosnę. Poza Woryną, triumfatorem 1. rundy Grand Prix, oraz tradycyjnie Zmarzlikiem, to właśnie on jest na ustach ...

Gdyby ktoś o profetycznych zdolnościach przed 107. lubuskimi derbami zdradził kibicom z Zielonej Góry najbliższą przyszłość i powiedział im, że ich ...

Baraż był piękny, wręcz jeden z najlepszych biegów tego sezonu - finał 1. rundy #IMP już nie. Ale to z jednego tylko powodu. Powód nazywa się ...

Przewodniczący: Zbigniew Owsiany
Członkowie: Łukasz Szmit, Konrad Purski, Barbara Pankowska, Tomasz Grzybowski, Tobiasz Szymański (sekretarz).
To ta ...

Wszystkie potwierdzone(!) informacje o stanie zdrowia Patryka Budniaka oraz o inicjatywach związanych z jego wypadkiem i leczeniem nadal będziemy ...

Gniezno - stadion żużlowy Startu. Kończył się mecz z beniaminkiem Krajowa Liga Żużlowa, Śląskiem Świętochłowice. W 12. biegu o punkty ambitnie ...

Tytułowa teza nie jest być może zbyt śmiała, za to w pełni uzasadniona. ZKS Stal Rzeszów niby walczy na torze, niby ma skład umożliwiający ...

"To dobre także do pływania" - zażartował Krzysztof Cegielski, obserwując, jak w ciągu dwóch sekund Robert Lambert z wysportowanego żużlowca ...

  • BEZPROBLEMOWY TRIUMF LUBLINIAN. WŁÓKNIARZ PIERWSZY RAZ W SEZONIE DOBIŁ DO 40-tki (zdjęcia)
    BEZPROBLEMOWY ...

  • WILKI NADAL BEZZĘBNE. ZACIĘTY BÓJ W ŁODZI - DLA ORŁA! (zdjęcia, wideo)
    WILKI NADAL ...

  • TAK BYŁO W LUBLINIE - REWELACYJNE ŚCIGANIE I JUŻ TRZECIA Z RZĘDU PORAŻKA ORLEN OIL MOTORU (zdjęcia)
    TAK BYŁO W ...

  • ZROBILI TO KOLEJNY RAZ! OSTROWIANIE PODBILI ŁÓDŹ (fotorelacja)
    ZROBILI TO ...

  • TOMASZ BAJERSKI: MIAŁEM PLAN, BYLI UMÓWIENI NOWI ZAWODNICY, CHCIAŁEM DOSPRZĘTOWIĆ
    TOMASZ ...

    Nie najlepszy ...

  • LOS, POGODA, PECH... ALE TEŻ WŁASNA NIEMOC. W OSTROWIE LIŻĄ RANY. INNPRO ROW WZMOCNIONY KLINDTEM NIESPODZIEWANIE WYWIÓZŁ DWA PUNKTY! [zdjęcia, wideo, punktacja]
    LOS, POGODA, ...

  • TRZECH SKRĘCIŁO, BEWLEY POJECHAŁ PROSTO. KONIEC SEZONU ASA SPARTY?
    TRZECH ...


    Dan Bewley
    ma ...

  • FALUBAZ W KROPCE. KUBERA JESZCZE BARDZIEJ...
    FALUBAZ W ...

    Gdyby ktoś o ...

  • CYKL IMP ROZPOCZĘTY, ZMARZLIK JUŻ LIDEREM!
    CYKL IMP ...

    Baraż był piękny, ...

  • KOL_EJNA BŁAZENADA
    KOL_EJNA ...

    Przewodniczący: ...

  • W CIENIU TRAGEDII. PRZERWANY MECZ ULTRAPUR OMEGA GNIEZNO - ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE (zdjęcia, punktacja)
    W CIENIU ...

  • WIELKI SUKCES ZBIÓRKI GNIEŹNIAN. 2,5 TYSIĄCA WPŁAT W 2,5 GODZINY! PRZYPOMINA SIĘ MOBILIZACJI ŚRODOWISKA PO WYPADKACH NAJWIĘKSZYCH GWIAZD - GOLLOBA, WARDA...
    WIELKI SUKCES ...

    Wszystkie ...

  • [aktualizacja] PATRYK BUDNIAK PO TRZYGODZINNEJ OPERACJI NÓG. W CZWARTEK MOŻLIWA PRÓBA WYBUDZENIA. DOPIERO WTEDY OKAŻE SIĘ, CO Z CZUCIEM. RUSZYŁA ZBIÓRKA. POZNALIŚMY SZCZEGÓŁY AKCJI RATUNKOWEJ. MINISTER ZAPOWIADA DZIAŁANIA
    [aktualizacja] ...

    Gniezno - stadion ...

  • SPUSZCZONE GŁOWY OSTROWIAN. KOLEJNA PORAŻKA, OSTATNIE MIEJSCE W TABELI (zdjęcia)
    SPUSZCZONE ...

  • LOTEM ŻURAWIA (34): BEZ KROPKI NAD
    LOTEM ŻURAWIA ...

    Tytułowa teza nie ...

  • WIELKA INAUGURACJA
    WIELKA ...
  • WYBRZEŻE WYDARŁO PUNKT, GRMEK BŁYSNĄŁ. REWELACYJNY MECZ W GNIEŹNIE! (zdjęcia, punktacja)
    WYBRZEŻE ...
  • STELMET FALUBAZ STAWIŁ OPÓR
    STELMET ...

  • ZMODERNIZOWANY
    ZMODERNIZOWANY ...

  • JAK DBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO NA TORZE - PREZENTUJE ROBERT LAMBERT
    JAK DBAĆ O ...

    "To dobre także ...

cieslak dpsBydgoski półfinał zakończył się, co tu ukrywać, sportową klęską. Nie awansowaliśmy do finału, idąc całe zawody łeb w łeb z duńską, utalentowaną młodzieżą i dysponującą 1,5 zawodnika Rosją. Bo nie da się awansować jadąc w trójkę. Po dekoracji, mając jeszcze świeżo w pamięci wypowiedzi innego "Narodowego", baliśmy się, że usłyszymy zaraz pastisz słynnego skeczu kabaretu "Tey". Tego o traktorze, który co prawda nawalił, ale ma aż trzy koła sprawne. Jednak nie - ktoś sobotniego wieczoru udowodnił, że ma jaja. Wyszedł do ludzi, a zamiast bełkotać o pechu, wziął całą winę na siebie. I za to, panie Marku, szacunek. Pomimo rozczarowania brakiem awansu, a może i medalu

walasekNaMurawieWyniki bydgoskiego półfinału DPŚ przewidzieliśmy bezbłędnie (tu), ale specjalnie szczęśliwi nie jesteśmy. W czwartek czeka nas baraż w Malilli. Awansuje tylko zwycięzca. Wstawmy w miejsce najsłabszego z Dunów Nickiego Pedersena - i mamy skalę trudności. A kto wie, czy w poniedziałek "Kangury" nie zechcą okazać wdzięczności Brytyjczykom za całoroczną gościnę i wpuścić ich do wielkiego finału. Niemożliwe? Nie takie rzeczy w żużlu widzieliśmy. A mogło nas to wszystko guzik obchodzić. Gdyby nie Grzegorz Walasek. Zabrakło punktu, by dogonić Rosjan, dwóch do zwycięstwa. Pewnie tych dwóch, które z dziecinną łatwością odebrał Gregowi "niewiele lepszy od Cieślaka" Billy Hamill.

dps logoNa tym piłkarskim EURO daliśmy ciała koncertowo, a z niewykorzystanej szansy śmiać się będą, i słusznie, jeszcze nasze wnuki. Jak dobrze, że kibicujemy żużlowcom. To lato może być jeszcze udane. Właśnie rusza żużlowy Mundial. Takie EURO z gościnnym udziałem Kangurów i Jankesów. Rusza w czas wichrów i burz. I także nasza kadra stawić musi czoła dawno nie widzianym przeciwnościom losu.

WroclawMiastoSpotkan- Klocowa znowu ma nas w dupie - pieklił się pod kasą nr 4 starszawy gość w czapeczce Sparty. - Chodźmy pod bramę, i tak już czwarty wyścig - nawoływał swoich kompanów z kolejki.
Zielonogórzanie też nie mieli lekko. - Kupię u pani bilet na sektor gości? - Nie. - A gdzie kupię? - Nie wiem.

Tak było trzy dni temu ok. godziny 16:10 pod Stadionem Olimpijskim, gdzie w hitowym pojedynku Ekstraligi mierzyły się ekipy Sparty i Falubazu.

kuciapa mSonda zakończona. Dziękujemy tym, którym się chciało, pozostałych prosimy o zbieranie sił. Będzie kolejna. A w tym tygodniu the winner is... Stal Rzeszów i jej ikona.
Ktoś nam zaraz zarzuci, że nabijamy się z Maćka Kuciapy, ale naprawdę wyjazdowe nie-zero Kuciapssona przyćmiewa dla nas najpiękniejszy choćby triumf Żurawi. Bo co to za fatyga, kupić sobie Crumpa, Walaska, Okonia... Nawet słonia. Ale ujrzeć jak Maciek Kuciapa dwukrotnie wiezie rywali na 5-1, na obcym torze - to jest to! Za wszystko inne zapłacisz kartą.

Davidsson LakesideNie żartujemy. Ten Davidsson. Jonas, nie Daniel, dla jasności. I wcale nie gościnnie w szwedzkiej Allsvenskan, nie w Lidze Adriatyckiej, ani w sparingu z MSC Diedenbergen. Trzasnął trójkę w regularnym ligowym spotkaniu Elite League Swindon-Lakeside. Jutro będzie to news dnia.
Chcielibyśmy napisać, że aż takie ogórki (przepraszamy Jędrzejaka) na tych Wyspach nie jeżdżą, więc zawsze coś... Ale akurat w tym przypadku szczegóły przełomowego wydarzenia nieco stopują entuzjazm. Rywalami byli Bjerre (niestety, Lasse), całkiem nieźle w tym roku jeżdżący Peter Kildemand, a partnerem z drużyny Fin Kauko Nieminen. Jak opisuje reporter forum, z którego zrzynają wyniki wszystkie polskie serwisy, Kildemand wyrwał do przodu, ale na ostatnim okrążeniu zaliczył spektakularne salto. W powtórce nasz bohater uporał się z Lasse B.

pieniadze logoNiby walczą o punkty, leczą urazy, a ci lepsi szykują się już do żużlowego Mundialu, ale w prywatnych rozmowach częściej niż o sytuacji na drugim łuku dyskutują teraz o nowym regulaminie finansowym. Bo co jest ważniejszego od kasy w tym naszym objazdowym cyrku na kółkach? Kibice, emocje, sentymenty? Nie żartujcie.

 

 

 

CzestochowaArenaO czym marzą teraz fani Włókniarza? Żeby jeden Grześ znalazł jak najszybciej nowego pracodawcę, a drugi zechciał jeszcze do nich wrócić. Ten drugi to Grześ Walasek. Aspirujący obecnie do miana najlepszego zawodnika Ekstraligi. Ten pierwszy, to oczywiście Zengota. Aspirujący do... no, mniejsza z tym.
Brutalne, ale prawdziwe. Tak jak brutalne dla fanów CKM-u jest ostatnie miejsce w tabeli oraz fakt, że już po raz czwarty z rzędu ich Włókniarz nie wygrał meczu. Jakaś koszmarna uwertura pięknego zazwyczaj lata. Najpierw tragedia Lee Richardsona, który przecież na torze przy Olsztyńskiej zostawił najlepsze lata swojej kariery. Teraz ta ligowa mizeria, coraz bardziej podszyta widmem spadku. A co gorsze, trybuny coraz bardziej pustawe. To pewne smutne novum, bo doprawdy, pod Jasną Górą miłośnicy speedwaya nie wynik sportowy cenią najbardziej. Przecież nie raz już "Lwy" zbierały baty, a stadion był pełen. Była walka - był szacunek i uznanie. Nawet w minionym, słabiutkim sportowo sezonie, średnia widzów na mecz wyniosła 10,5 tys. Na meczu z Rzeszowem było - optymistycznie patrząc - może 8 tysięcy.

janowski maciekWybrzeże pokonało lidera z Tarnowa. Osłabionego, ale jednak. Sęk w tym, że to nie punkty Pedersena, nie come back Świderskiego i nawet nie znakomity występ Sucheckiego wryły się w pamięć widzów tego meczu. Idący Długimi Ogrodami fani dyskutowali o incydencie z 8. wyścigu i pięściach Macieja Janowskiego, chcącego własnoręcznie wymierzyć sprawiedliwość Krystianowi Pieszczkowi.

 

Sparta-Falubaz1.072012104To był jeden z najlepszych meczów Sparty w ostatnich latach. I jeden z najsłabszych zielonogórzan. Przegrali zupełnie zasłużenie, będąc drużyną słabszą, choć fakt - nieco pechowo i nieco na własne życzenie. Koszmarnie wyglądający upadek Patryka Dudka (w momencie, gdy wieźli pewne zwycięstwo 4-2), potem prezent Jonssona, który wykorzystał Lindgren i z 5-1 w mgnieniu oka zrobiło się 3-3. I wreszcie defekt Saszy Łoktajewa na prowadzeniu w decydującym XIV wyścigu. Było 5-1, skończyło się też na 5-1... tylko dla wrocławian. A jeżdżący do tyłu Holta był momentami siódmym zawodnikiem miejscowych.

Monberg win-sparta-apator24.06.2012Wrocław to ciekawe miejsce... Do jazdy i do oglądania żużla. Kibicom słabiutkiej w tym roku Sparty dodają tu krzyżówki i sudoku do biletów, a żużlowcy ceniący sobie spokój czują się jak w raju. Ale czasem i w tej mizerii zdarzają się wyjątki.

Ot, taki mecz z Toruniem. Jak na warunki wrocławskie, porywające widowisko (były trzy mijanki). I występ zawodnika z 10-tką na plastronie. Dlaczego akurat jego? Bo najpierw szloch po trybunach poszedł, że nie ma już ZZ-tki za Woffindena. A więc mecz w czapkę. Trudno, nie pierwszyzna. Potem zaczęły się domysły, czy ten z 10-tką to Proctor, czy może awizowany w prasie Barker, czy nie daj Boże inny Łobzenko. Ale co pilniej śledzący żużlowe podwórko szybko dostrzegli, któż właścicielem charakterystycznej zieleni na obszyciach motocyka. Jesper B. Monberg, proszę państwa, 20 lat na żużlowych torach. A zielony kolorem nadziei - ironizowano.

Bukmacherzy nigdy się nie mylą. No, może czasem... Przed Grand Prix w Gorzowie coś przykuło naszą uwagę. Taki tam drobiazg...

Spójrzcie:

bwin rzondzi

Wyścig nr 13, Noc Świętojańska niemalże, Szarmach - pseudo "Diabeł", no i te kursy na naszego bohatera... nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie. Pół redakcji stwierdziło, że to musi być dobry omen i ładowało na młokosa z Gorzowa, ile wlezie. Jak pojechał - widzieliśmy. Serwer na najbliższy rok mamy zapewniony. A może jeszcze zostanie "górka", w sam raz na jakiś ciekawy konkurs z nagrodami dla Czytelników. Na przykład: "znajdź 10 szczegółów".

Swoją drogą, po pobieżnej analizie fotografii obu panów, musimy przyznać liderowi branży bukmacherskiej rację - obaj są do siebie łudząco podobni.

andrzej szarmach

zmarzlik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Sam już widziałem, że te biegi juniorskie mi nie szły. Jakieś swoje 'chimerki' pokazywałem. I nie dziwię się trenerowi, że się wkurzył.
Kevin Małkiewicz o karze finansowej

Musiałem go utemperować. Innej opcji nie było.
Robert Kościecha w Canal+

Odwiedź nasze social media

fb ikonkaX ikonkaInstagram ikonka

Typer - zmierz się z najlepszymi!

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2026
1. BAYERSYSTEM GKM   8
 14  +66
2. FOGO Unia Leszno   8
 11  +40
3. Orlen Oil Motor Lublin   8
 11  +90
4. Betard Sparta Wrocław   7
 10  +44
5. PRES Grupa Deweloperska   8  10  +12
6. Gezet Stal Gorzów   7  7  +18
7. Stelmet Falubaz   8  2 -100
8. Krono-Plast Włókniarz   8  0 -170
 Metalkas 2.Ekstraliga 2026
1. Abramczyk Polonia   8  17  +147
2. Hunters PSŻ Poznań   8  11  +25
3. H.Skrzydlewska Orzeł   8  11  -26
4. Innpro ROW Rybnik   8  9  +31
5. ZKS Stal Rzeszów   8  7  -7
6. Moonfin Magnus Ostrów   8  5  -31
7. Cellfast Wilki Krosno   8  4  -25
8. Polonia Piła   8  4  -114
Krajowa Liga Żużlowa 2026
1. Ultrapur Omega Gniezno
  7   12 +49
2. Wybrzeże Gdańsk
  7
  10 345
3. OK Kolejarz Opole   6
  7  +5
4. Speedway Kraków   7
  7 -15
5. Lokomotiv Daugavpils
  6
  5 -16
6. Trans MF Landshut Devils   5   4 -4
7. Śląsk Świętochłowice   6   2
-64

Klasyfikacja SGP 2026

1.  Bartosz Zmarzlik
2.  Brady Kurtz
3.  Fredrik Lindgren
4.  Daniel Bewley  
5.  Jack Holder  
6.  Andžejs Ļebedevs
7.  Max Fricke
 
8.  Robert Lambert
9.  Dominik Kubera
10.  Michael Jepsen Jensen 
11.  Kacper Woryna
12.  Patryk Dudek
13.  Jason Doyle
14.  Leon Madsen
15.  Nazar Parnicki

PARTNERZY

kibic-zuzla logo